Пријава     Регистрација    

српски serbian srpski english ufl

cosak

Србија на ЈБМО

Србија учествује на ЈБМО (Јуниорској балканској математичкој олимпијади) од оснивања 1997. године.

  • 20-та ЈБМО, Слатина, Румунија, 2016.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Ирина Ђанковић
    Јован Торомановић
    Јелена Иванчић
    Вукашин Михајловић
    Милош Милићев
    Иља Узелац Бујишић
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    10  1  10  8 
     1  10 10  7 
    10 10 10  3 
    10  2   7   2 
    10 10  2   0 
    10  0  10  1 
    29 поена
    28 поена
    33 поена
    21 поен
    22 поена
    21 поен
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    златна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    Вођа екипе: Ненад Вуловић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Милош Ђорић (Универзитет у Београду)

    Екипа је освојила 3-ће место у конкуренцији 21 екипе. Границе за медаље су биле 6, 21 и 32 поена.

  • 19-та ЈБМО, Београд, Србија, 2015.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Иван Пешић
    Срђан Кузмановић
    Ирина Ђанковић
    Павле Мартиновић
    Александар Милосављевић
    Алекса Милојевић
    Београд
    Нови Сад
    Београд
    Београд
    Ниш
    Београд
    10  1  10  9 
    10 10  2   0 
    10  1  10  2 
     8  10 10  0 
    10  0  10  0 
     9   3   6   0 
    30 поена
    22 поена
    23 поена
    28 поена
    20 поена
    18 поена
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    Вођа екипе: Ненад Вуловић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Милош Ђорић (Универзитет у Београду)

    Екипа је поделила 4-то место у конкуренцији 19 екипа. Границе за медаље су биле 12, 23 и 32 поена.

  • 18-та ЈБМО, Охрид, Македонија, 2014.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Иван Пешић
    Алекса Милојевић
    Лазар Радојевић
    Марко Медведев
    Даница Зечевић
    Игор Медведев
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    10 10 10  6 
     7   3   2   6 
    10 10 10  4 
    10  7  10  1 
    10  0  10  4 
    10 10 10  1 
    36 поена
    18 поена
    34 поена
    28 поена
    24 поена
    31 поен
    златна медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    Вођа екипе: Ненад Вуловић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Милош Ђорић (Универзитет у Београду)

    Екипа је поделила 3-ће место у конкуренцији 11 екипа. Границе за медаље су биле 11, 28 и 36 поена.

  • 17-та ЈБМО, Анталија, Турска, 2013.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Лука Вукелић
    Станислав Тодоровић
    Јана Вучковић
    Тадија Митровић
    Огњен Тошић
    Данило Тошовић
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Ниш
    10 10 10  4 
     0  10  6   0 
    10 10 10  2 
    10 10 10  1 
    10 10 10  0 
    10 10  4   1 
    34 поена
    16 поена
    32 поена
    31 поен
    30 поена
    25 поена
    златна медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    Вођа екипе: Ненад Вуловић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Милош Ђорић (Универзитет у Београду)

    Екипа је освојила 6-то место у конкуренцији 20 екипа. Границе за медаље су биле 14, 26 и 33 поена.

  • 16-та ЈБМО, Верија, Грчка, 2012.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Алекса Константинов
    Лука Вукелић
    Александар Милошевић
    Кристина Силађи
    Никола Самарџић
    Станислав Тодоровић
    Кикинда
    Београд
    Панчево
    Нови Сад
    Београд
    Ниш
    10 10  8   1 
     8  10 10  1 
     9   0  10  1 
    10 10  0   0 
     8  10  8   1 
    10  2   1   2 
    29 поена
    29 поена
    20 поена
    20 поена
    27 поена
    15 поена
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    Вођа екипе: Ненад Вуловић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Милош Ђорић (Универзитет у Београду)

    Екипа је освојила 4-то место у конкуренцији 16 екипа. Границе за медаље су биле 13, 22 и 37 поена.

  • 15-та ЈБМО, Ларнака, Кипар, 2011.
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Анђела Шарковић
    Максим Стокић
    Бранко Грбић
    Маријана Вујадиновић
    Богдана Јелић
    Ниш
    Београд
    Шабац
    Београд
    Београд
    31 поен
    36 поена
    30 поена
    35 поена
    30 поена
    сребрна медаља
    златна медаља
    сребрна медаља
    златна медаља
    сребрна медаља
    Вођа тима: Ђорђе Баралић (Математички институт САНУ)
    Заменик вође: Ненад Вуловић (Универзитет у Крагујевцу)

    Екипа је освојила 3-ће место (са једним такмичарем мање) у конкуренцији 10 екипа. Границе за медаље су биле 17, 30 и 35 поена.

  • 14-та ЈБМО, Оланешти, Румунија, 2010.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Иван Танасијевић
    Лазар Мојсиловић
    Богдана Јелић
    Душан Дробњак
    Бојан Рошко
    Јелена Тришовић
    Београд
    Ивањица
    Београд
    Београд
    Зајечар
    Београд
     5   7   3   2 
    10 10  3   8 
     4  10 10  3 
     5  10  5   9 
     4   4   4  10
    10  9   3   9 
    17 поена
    31 поен
    27 поена
    29 поена
    22 поена
    31 поен
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    Вођа тима: Ђорђе Баралић (Математички институт САНУ)
    Заменик вође: Славољуб Милосављевић (Ниш)

    Екипа је освојила 5-то место у конкуренцији 17 екипа. Границе за медаље су биле 11, 25 и 38 поена.

  • 13-та ЈБМО, Сарајево, Босна и Херцеговина, 2009.
    Душан Шобот
    Лазар Мојсиловић
    Бојан Рошко
    Стефан Спалевић
    Срђан Стефановић
    Душан Дробњак
    Нови Сад
    Ивањица
    Зајечар
    Крагујевац
    Шабац
    Београд
    10 10 10 10
    10  6  10 10
    10  7   0   6 
     9   4   1   6 
     3   8   6   1 
     1   5   3   2 
    40 поена
    36 поена
    23 поена
    20 поена
    18 поена
    11 поена
    златна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
     
    Вођа екипе: Ђорђе Баралић (Математички институт САНУ)
    Заменик вође: Славољуб Милосављевић (Ниш)

    Екипа је освојила 5-то место у конкуренцији 14 екипа. Границе за медаље су биле 13, 24 и 39 поена.

  • 12-та ЈБМО, Валона, Албанија, 2008.
    Теодор фон Бург
    Стеван Гајовић
    Невена Николић
    Игор Спасојевић
    Раде Шпегар
    Лола Спасић
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Шабац
    Београд





    40 поена
    40 поена
    34 поена
    32 поена
    28 поена
    25 поена
    златна медаља
    златна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    Вођа тима: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Ђорђе Баралић (Универзитет у Крагујевцу)

    Екипа је освојила 4-то место у конкуренцији 10 земаља. Границе за медаље су биле 13, 30 и 38 поена.

  • 11-та ЈБМО, Шумен, Бугарска, 2007.
    SER1
    SER2
    SER3
    SER4
    SER5
    SER6
    Филип Живановић
    Стеван Гајовић
    Теодор фон Бург
    Вукашин Стојисављевић
    Душан Шобот
    Вељко Панић
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Нови Сад
    Београд
    10 10  6   4 
    10 10  4   4 
    10 10 10  4 
    10  1   2   2 
     1   5   4   4 
    10 10 10  4 
    30 поена
    28 поена
    34 поена
    15 поена
    14 поена
    34 поена
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    Вођа тима: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Славољуб Милосављевић (Универзитет у Нишу)

    Екипа је освојила 4-то место у конкуренцији 14 екипа. Границе за медаље су биле 6, 22 и 37 поена.

  • 10-та ЈБМО, Кишињев, Молдавија, 2006.
    SRB1
    SRB2
    SRB3
    SRB4
    SRB5
    SRB6
    Теодор фон Бург
    Душан Милијанчевић
    Лука Милићевић
    Александар Васиљковић
    Матија Миловић
    Михајло Цекић
    Бор
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
    Београд
     9  10 10 10
    10 10 10  6 
     9  10 10  8 
    10  7  10  5 
    10 10  2   3 
     5   7   9   4 
    39 поена
    36 поена
    37 поена
    32 поена
    25 поена
    25 поена
    златна медаља
    сребрна медаља
    златна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    Вођа тима: Ратко Тошић (Универзитет у Новом Саду)
    Заменик вође: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)

    Екипа је освојила 2-го место у конкуренцији 12 екипа. Границе за медаље су биле 17, 29 и 37 поена.

  • 9-та ЈБМО, Верија, Грчка, 2005.
    Јелена Марковић
    Бобан Карапетровић
    Миклош Хомоља
    Душан Милијанчевић
    Огњен Ивковић
    Теодор фон Бург
    Београд
    Ивањица
    Сента
    Београд
    Београд
    Бор





    30 поена
    19 поена
    22 поена
    24 поена
      5 поена
    19 поена
    златна медаља
    бронзана медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
     
    бронзана медаља
    Вођа екипе: Ратко Тошић (Универзитет у Новом Саду)
    Заменик вође: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)

    Екипа је освојила 2-го место у конкуренцији 11 земаља. Границе за медаље су биле 13, 20 и 25 поена.

  • 8-ма ЈБМО, Нови Сад, Србија и Црна Гора, 2004.
    Марија Јелић
    Марко Јевремовић
    Александар Трокицић
    Ивана Петровић
    Бојан Лазић
    Лаура Чизмадија
    Београд
    Краљево
    Ниш
    Београд
    Крагујевац
    Суботица





    39 поена
    38 поена
    36 поена
    34 поена
    24 поена
    16 поена
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    сребрна медаља
    бронзана медаља
    бронзана медаља
    Вођа екипе: Милош Арсеновић (Универзитет у Београду)
    Заменик вође: Марија Станић (Универзитет у Крагујевцу)

    Екипа је освојила 3-ће место у конкуренцији 10 земаља.

  • 7-ма ЈБМО, Измир, Турска, 2003.
      Драган Лукић    Београд    22 поена    бронзана медаља  
      Марко Јевремовић    Краљево    22 поена    бронзана медаља  
      Милош Ђорић    Београд       бронзана медаља  
      Јелена Андрић    Београд       бронзана медаља  
      Младен Радојевић    Београд         бронзана медаља  
      Јелена Пајовић    Београд       бронзана медаља  
    Вођа тима: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Марија Станић (Универзитет у Крагујевцу)

    Тим је заузео 5-то место у конкуренцији 10 земаља.

  • 6-та ЈБМО, Тиргу Муреш, Румунија, 2002.
      Мирослав Николић    Петроварадин       сребрна медаља  
      Игор Нинковић    Београд       сребрна медаља  
      Никола Шеховић    Обреновац       бронзана медаља  
      Марко Павловић    Пирот       бронзана медаља  
      Андрија Јовановић    Београд         бронзана медаља  
      Драгана Бодрожић    Београд     
    Вођа тима: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Марија Станић (Универзитет у Крагујевцу)

    Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 10 земаља.

  • 5-та ЈБМО, Никозија, Кипар, 2001.
      Срђан Крстић    Ниш       сребрна медаља  
      Ђорђе Баралић    Крагујевац       бронзана медаља  
      Петра Стојсављевић    Сомбор       бронзана медаља  
      Никола Лукић    Смедеревска Паланка       бронзана медаља  
      Огњен Илић    Београд         бронзана медаља  
      Игор Кабиљо    Београд       бронзана медаља  
    Вођа тима: Бранко Поповић (Универзитет у Крагујевцу)
    Заменик вође: Марија Станић (Универзитет у Крагујевцу)

    Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 10 земаља.

  • 4-та ЈБМО, Охрид, Македонија, 2000.
      Милан Новаковић    Обреновац       бронзана медаља  
      Златко Емеђи    Нови Сад       бронзана медаља  
      Дејан Краковић    Београд       бронзана медаља  
      Милан Цветковић          похвала  
      Жана Јанковић    Подгорица         похвала  
    Вођа тима: Милан Јовановић (Универзитет у Београду)
    Заменик вође: Жана Ковијанић (Универзитет у Подгорици)

  • 3-ћа ЈБМО, Пловдив, Бугарска, 1999.
      Александар Илић    Ниш    39 поена    златна медаља  
      Лазар Крстић    Ниш       бронзана медаља  
      Јелена Милановић    Београд       сребрна медаља  
      Марина Пенева    Београд       похвала  
      Миливоје Лукић    Београд    39 поена    златна медаља  
    Вођа тима: Драгослав Љубић (Универзитет у Београду)
    Заменик вође: Драган Ацкета (Универзитет у Београду)

    Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 9 земаља.

  • 2-га ЈБМО, Атина, Грчка, 1998.
      Маја Етински    Београд       сребрна медаља  
      Марија Малнар    Београд       сребрна медаља  
      Ненад Јовановић    Београд       бронзана медаља  
      Мирјана Брајковић    Београд       бронзана медаља  
      Маја Тасковић    Нови Сад       бронзана медаља  
    Вођа тима: Војислав Андрић (Ваљево)
    Заменик вође: Мирјана Ђорић (Универзитет у Београду)

    Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 9 земаља.

  • 1-ва ЈБМО, Београд, Југославија (СЦГ), 1997.
      Томислав Радић    Крупањ        златна медаља
      Драган Прекрат    Панчево        златна медаља
      Владимир Лазић    Београд        сребрна медаља
      Карола Месарош    Суботица        бронзана медаља
      Ненад Јовановић    Београд        похвала

    Тим је заузео 2-го место у конкуренцији 5 земаља.

cosak
cosak cosak